Beata Małecka-Libera: Obawiam się radykalnych i konserwatywnych poglądów nowego ministra

10 Listopada 2015, 8:42

Uważam, że nowy minister ma wiedzę i doświadczenie, ale bardziej w kręgach lekarskich niż w zarządzaniu -  powiedziała Beata Małecka- Libera, wiceminister zdrowia i była wiceprzewodnicząca sejmowej komisji zdrowia,  oceniając kandydaturę Konstantego Radziwiłła na stanowisko ministra zdrowia. Powiedziała także, że obawia się poglądów nowego ministra, które określiła jako radykalne i konserwatywne.

Zdaniem wiceminister brak doświadczenia w administracji  może utrudnić nowemu ministrowi zarządzanie ministerstwem zdrowia, ale przede wszystkim zwróciła uwagę na poglądy Konstantego Radziwiłła:  –  Obawiam się bardzo radykalnych i konserwatywnych poglądów, które ma przyszły minister. Dlatego ważne, żeby dobrał sobie takich współpracowników, dzięki którym będzie otwarty także na inne poglądy. W podejmowaniu decyzji nie powinny dominować wyłącznie poglądy ministra, ale przede wszystkim argumenty merytoryczne i zdanie różnych ekspertów – podkreśliła.

Zapytana czy nowy minister będzie realizował zapowiedzi PiS z kampanii wyborczej dot. m.in. likwidacji NFZ, wiceminister odpowiedziała:  –  Ja rozumiem, że takie jest jego zadanie. Jeżeli został powołany z ramienia PiS, to po to chyba, żeby realizować wszystkie założenia, które przedstawiane były w czasie kampanii przez PiS.

AG

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz