W czwartek w Sejmie informacja bieżąca rządu ws. strajku rezydentów?

10 Października 2017, 9:35

W czwartek w Sejmie, na prośbę klubu Platformy Obywatelskiej rząd ma przedstawić informację na temat postępu negocjacji z głodującymi rezydentami. Poinformował o tym szef sejmowej Komisji Zdrowia Bartosz Arłukowicz. Przypomnijmy, że protest głodowy młodych lekarzy trwa już dziewiątą dobę. Rezydenci domagają się spotkania z premier Beatą Szydło i z wicepremierem Mateuszem Morawieckim.

Po wczorajszym posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia na temat strajku rezydentów, doszło do kolejnego spotkania ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła z protestującymi lekarzami. W rozmowach uczestniczył również wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Porozumienia jednak nie ma, a do głodówki przyłączają się kolejne osoby. 

- Rozeszliśmy się bez porozumienia. Sytuacja wygląda w ten sposób, że państwo rezydenci z każdą chwilą zgłaszają więcej żądań. To jest niezbyt dobre, jeśli chodzi o możliwość porozumienia - powiedział minister zdrowia Konstant Radziwiłł po spotkaniu z protestującymi rezydentami, do którego doszło w poniedziałek wieczorem.

Jak podkreślają rezydenci, fiasko kolejnej tury rozmów z ministrem zdrowia oznacza, że „ta formuła mediacji się wyczerpała”. Do takiego wniosku po wczorajszym spotkaniu doszły obie strony sporu.

- Uważamy, że tylko pani premier jest w stanie w tej chwili podjąć z nami rozmowę na temat naszych postulatów - powiedział Łukasz Jankowski, wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL. Dodał, że rezydenci wychodzą po spotkaniu "smutni, zmęczeni, ale wciąż mają nadzieję, że następne dni przyniosą przełom".

Jak poinformował dziś szef sejmowej Komisji Zdrowia Bartosz Arłukowicz, klub Platformy Obywatelskiej zażądał od premier Beaty Szydło przedstawienia informacji na temat postępu negocjacji z głodującymi rezydentami. Informacja bieżąca rządu w tej sprawie została wstępnie zaplanowana na czwartek. Ostatecznej decyzji w tej sprawie nie podjęło jeszcze Prezydium Sejmu. Jest także przed opinią Konwentu Seniorów.

AS

Źródło: PR OZZL, Polsat News, TT

Foto: Sejm/K.Białoskórski

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz