Protest rezydentów: głodówka wstrzymana, o 13:00 spotkanie z premier B. Szydło

10 Października 2017, 23:41

Jutro od godziny 8:00 rezydenci zawieszają protest głodowy, a o godzinie 13 spotkają się z premier Beatą Szydło.

Zawieszenie tej formy protestu to efekt rozmów z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim (PiS) oraz ministrem Henrykiem Kowalczykiem, przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów, które miały miejsce dziś wieczorem.

Wcześniej premier Beata Szydło zaprosiła rezydentów do rozmów  - o co dawno zabiegali - stawiając jednak jako warunek przerwanie protestu. 

Dołączą do spotkania

Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” i tak jutro miało odbyć się posiedzenie Rady Dialogu Społecznego zwołane w celu dyskusji dotyczącej wynagrodzeń w ochronie zdrowia, a dokładniej realizacji ustawy o minimalnych płacach w zdrowiu. Na 11:00 zaplanowano spotkanie prezydium RDS, a na 12:00 obrady. 

9 dni głodówki

Protest głodowy lekarzy rezydentów trwa od dziewięciu dni. Bierze w nim udział ok. 20 osób. Przebywają w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w przy ulicy Żwirki i Wigury w Warszawie. Domagają się m.in. podwyżek płac, wzrostu finansowania ochrony zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB w najbliższych latach, poprawy warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń. Postulują też zmniejszenie biurokracji i skrócenie kolejek do świadczeń medycznych. 

"Prosimy wszystkich o zaufanie i cierpliwość. Kolejny komunikat z dalszymi decyzjami zostanie wydany po zakończeniu spotkania około godziny 16" - napisali przedstawiciele PR OZZL informując o zawieszeniu głodówki. 

Aleksandra Kurowska

Polecamy także: 

K. Radziwiłł w TVP: sytuacja nie jest aż tak dramatyczna

Grozi nam strajk generalny w zdrowiu? Koniec negocjacji z MZ

PO składa wniosek o 135 mln z Funduszu Pracy na rezydentów

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz