W piątek posiedzenie Komisji Zdrowia u strajkujących rezydentów?

11 Października 2017, 11:05

Klub Platformy Obywatelskiej zwrócił się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o zgodę na zorganizowanie wyjazdowego posiedzenia Komisji Zdrowia w warszawskim szpitalu pediatrycznym WUM, gdzie od kilku dni protestują lekarze rezydenci. Na razie jednak posłowie czekają na wynik dzisiejszych rozmów młodych lekarzy z premier Beatą Szydło.

- Jeżeli do porozumienia dzisiaj nie dojdzie, zwołujemy posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia w szpitalu WUM na piątek na godz. 9.30 – zapowiedział dziś szef Komisji Bartosz Arłukowicz. Jednocześnie zastrzegł, że zgodę na zorganizowanie wyjazdowego posiedzenia Komisji musi wydać prezydium Sejmu, gdzie większością głosów dysponuje PiS.

- Mam nadzieję, że premier Beata Szydło podejmie wreszcie decyzję za ministra zdrowia. Pilnujemy tej sprawy bardzo i monitorujemy cały czas – podkreślił Bartosz Arłukowicz i zwrócił się do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła: „Nie spisał się Pan, kompletnie Pan abdykował. Jedynym wyjściem w tej sytuacji byłaby Pana dymisja, bo wygląda to tak, że minister zdrowia jest w ogóle niepotrzebny”.

- My nie kazaliśmy czekać protestującym górnikom, lekarzom rodzinnym czy pielęgniarkom. Skoro jest to służba, to chciałabym żeby Pani premier pojechała do młodych lekarzy, a nie wzywała ich do siebie na dywanik. Pani premier nie rozumie na czym polega słowo służba – mówiła dziś w Sejmie była premier i minister zdrowia Ewa Kopacz.

- Czekamy na rozwiązanie problemu rezydentów, problemu którego minister zdrowia nie widział przez 9 dni. To jest sytuacja niedopuszczalna. Minister zdrowia nie ma żadnej decyzyjności. Jest tylko obserwatorem – podkreślał Bartosz Arłukowicz. 

Na jutro została też zaplanowana informacja bieżąca rządu na temat przebiegu negocjacji ze strajkującymi rezydentami. Wniosek o umieszczenie tego punktu w porządku obrad Sejmu złożył klub PO.

AS

Źródło: Sejm

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz