H. Kowalczyk: dymisja Radziwiłła nie wpłynie na ilość pieniędzy w budżecie

17 Października 2017, 11:00

Rząd robi swoje, czyli zgodnie z postulatem protestujących minister Radziwiłł złożył projekt ustawy zwiększającej poziom nakładów na zdrowie do 6 proc. PKB. Jest to diametralne zwiększenie środków – mówił dziś w „Sygnałach dnia” PR 1 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Jednocześnie zaznaczył, że ewentualna dymisja ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła nie wpłynie na wielkość środków w budżecie.

Jak wyjaśnił minister Kowalczyk, obecnie pewną datą kiedy poziom nakładów na zdrowie zwiększy się do 6 proc. PKB jest rok 2025, ale skrócenie czasu dochodzenia do tej wartości może być jeszcze przedmiotem dyskusji. – O tym trzeba rozmawiać i trzeba to odpowiedzialnie policzyć – mówił w PR 1 Henryk Kowalczyk. Podkreślił także, że o podniesieniu nakładów na zdrowie można rozmawiać tylko dzięki skutecznej ściągalności podatków. Zwrócił jednak uwagę, że rząd musi pilnować wydatków z budżetu.

- Gdyby od dymisji ministra Radziwiłła zależała ilość pieniędzy, to można byłoby takich dymisji robić dużo. Natomiast nie ma to naprawdę żadnego wpływu na ilość pieniędzy w budżecie i możliwości przekazania na ochronę zdrowia – powiedział Henryk Kowalczyk. Jesteśmy zdeterminowani by zwiększyć finansowanie służby zdrowia, ale nie może się to odbywać teraz, natychmiast, nie patrząc na odpowiedzialny budżet – dodał.

AS

Źródło: PR 1

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Bajo Środa, 18 Października 2017, 12:34
Ale wpłynie na oderwanie od koryta