Senat uchwalił ustawę o zakazie solariów dla dzieci

18 Października 2017, 15:30

Dziś Senat uchwalił ustawę zakazującą korzystania z solariów dzieciom i młodzieży poniżej 18 roku życia. Senatorowie głosowali niemal jednomyślnie. 

Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta Andrzeja Dudy. Przypomnijmy, że zakaz solariów dla dzieci to projekt prezydencji. Można się więc spodziewać, że ustawa zostanie szybko podpisana. Tym bardziej, że w trakcie prac parlamentarnych wszystkie opcje polityczne poparły proponowane zmiany.

Projekt zakłada m.in. wprowadzenie bezwzględnego zakazu korzystania z solariów przez dzieci. Apelowali o taki zapis od dawna zarówno lekarze jak i organizacje pacjentów skupiających osoby chore na raka. Wyjątek stanowi tylko korzystanie z urządzeń UV dla celów leczniczych. Taką poprawkę do prezydenckiego projektu ustawy wprowadzili posłowie w trakcie prac parlamentarnych.

Prezydencka propozycja obejmuje także całkowity zakaz promocji i reklamy solariów. Właściciele solariów będą też mieli obowiązek zamieszczania informacji o ryzyku związanym z korzystaniem z nich. Takie działania mają odegrać rolę edukacyjną i podnosić społeczną świadomość na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z solariów.

AS

Źródło: Senat

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz