Sejm zajmie się projektem o współpłaceniu za świadczenia zdrowotne

20 Października 2017, 10:50

Na najbliższym posiedzeniu Sejm ma się zająć poselskim projektem ustawy umożliwiającym współpłacenie za świadczenia zdrowotne. Pierwsze czytanie zostało zaplanowane na posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia.  

W grudniu ubiegłego roku klub .Nowoczesna złożył do laski marszałkowskiej projekt zmian w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej. Projekt ma umożliwić współpłacenie tym pacjentom, którzy będą chcieli dopłacić do ponadstandardowych świadczeń medycznych.

- To wyjście naprzeciw żądaniom pacjentów, których nie stać na bardzo drogie procedury medyczne wykonywane w prywatnych klinikach, a również możliwe do wykonania w publicznych placówkach – wyjaśniał propozycję Nowoczesnej Marek Ruciński. – Lekarze są do tego przygotowani. Chodzi o to, żeby pacjent mógł dobrowolnie dopłacić do procedury.

Posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia, podczas której odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy, zostało zaplanowane na przyszły czwartek. To już drugie podejście do prac nad projektem Nowoczesnej. Za pierwszym razem - dwa tygodnie temu - projekt został wycofany z porządku obrad Komisji.

 

Redakcja

Źródło: Sejm

Foto: Sejm/K.Białoskórski

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz