Strajk lekarzy w Małopolsce. W środę nie przyjdą do pracy

23 Października 2017, 9:13

Taką decyzję podjęli lekarze na zjeździe sprawozdawczo-wyborczym regionu małopolskiego. Protest dotyczy przychodni i szpitali. To wyraz poparcia dla głodujących od trzech tygodni rezydentów.

W najbliższą środę lekarze w województwie małopolskim będą przyjmować pacjentów tylko w trybie ostrego dyżuru. Pozostali medycy nie przyjdą do pracy. Jak zaznaczają małopolscy lekarze, to wyraz protestu przeciwko braku odpowiedzi rządu na postulaty rezydentów.

Protest głodowy trwa także w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. To już kolejne miasto, które w ciągu ostatnich kilku dni przyłączyło się do głodówki rezydentów. Podobny protest trwa już w Szczecinie, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi i Lesznie. Lekarze domagają się zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia do 6,8 PKB do 2021 roku oraz podwyżek pensji do 1,05 średniej krajowej. Dotychczasowe rozmowy ze stroną rządową nie przyniosły efektów. 

AS

Źródło: TVN 24

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

dinozaur Wtorek, 24 Października 2017, 7:38
Decyzja podjęta przez kulkudziesięciu radykałów nie zobowiązuje nikogo do niczwgo. Jest to nadużycie i chęć budowy swojej pozycji po czichś plecach. W ten sposób traci się to, co w tym proteście najcenniejszego - poparcie pacjentów. Powstrzymajmy wszyscy razem szalonych radykałów, zanim narobią szkód.
pacjent Wtorek, 24 Października 2017, 9:36
Nie przejmuj się tak kolego , naszym poparciem. My popieramy rezydentów i wszystkich w jakikolwiek strajkujących przeciwko temu co się dzieje w polskiej służbie zdrowia. Trzymamy kciuki za małopolskich lekarzy!