WHO chce wzmocnić pielęgniarstwo. Jest nowy dyrektor generalny

23 Października 2017, 14:53

W połowie października Elizabeth Iro została mianowana dyrektorem generalnym ds. pielęgniarstwa przy Światowej Organizacji Zdrowia.

Iro jest pielęgniarką i obecnie ministrem zdrowia Wysp Cooka. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie w zakresie zdrowia publicznego w regionie Pacyfiku. Przez długi czas była Prezesem Stowarzyszenia Opieki Zdrowotnej Wysp Cooka, jest również członkiem Międzynarodowej Rady ds. Pielęgniarek (ICN). W ciągu pierwszych 25 lat swojego życia zawodowego Iro pracowała jako pielęgniarka i położna w klinikach na Wyspach Cooka i Nowej Zelandii.

Pielęgniarki docenione

Wraz z nominacją Iro dyrektor generalny WHO Tedros spełnił obietnicę, którą złożył podczas Światowego Kongresu Pielęgniarstwa w Barcelonie w maju tego roku. Powołując nowego szefa ds. Pielęgniarstwa powiedział, że personel pielęgniarski odgrywa istotną rolę - nie tylko w opiece zdrowotnej milionów ludzi na całym świecie, ale także we wdrażaniu polityki zdrowotnej, promocji zdrowia społeczności i wsparcia pacjentów rodzin. "Pielęgniarki i pielęgniarze są kluczem do osiągnięcia celów w zakresie opieki zdrowotnej i zrównoważonego rozwoju. Iro będzie dobrze reprezentować te cele w WHO ", powiedział Tedros.

Magdalena Mroczek

Źródło: WHO

Foto: WHO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz