Medycy chcą pomóc rządowi uszczelnić system

24 Października 2017, 11:35

Do wicepremiera Mateusza Morawieckiego trafił apel Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Dotyczy uszczelnienia systemu ochrony zdrowia, który – w ocenie OZZL – jest pretekstem do niezwiększania nakładów na ochronę zdrowia. 

OZZL powołuje się na wypowiedź, w której wicepremier Mateusz Morawiecki mówił, że w Polsce marnuje się około 15 proc. środków na zdrowie. „Dokładnie takie samo tłumaczenie o nieszczelności systemu jako uzasadnienie dla niepodnoszenia nakładów na publiczną ochronę zdrowia słyszymy od kolejnych rządów – a zwłaszcza ministrów finansów – od 28 lat” – pisze szef OZZL, Krzysztof Bukiel w wystąpieniu do wicepremiera i ministra finansów Mateusza Morawieckiego.

Jak podkreśla OZZL, wszyscy pracownicy ochrony zdrowia chcą, żeby marnotrawstwo się wreszcie skończyło i żeby rządzący nie mieli już pretekstu dla niepodnoszenia nakładów na publiczne lecznictwo. „Jeżeli Pan sam nie potrafi tego zrobić, prosimy o powołanie ekspertów, którym Pan ufa, aby oni odpowiedzieli na te pytania. Chętnie podejmiemy z nimi współpracę” – pisze szef OZZL do M. Morawieckiego. 

AS

Źródło: OZZL

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

pragmatyk Wtorek, 24 Października 2017, 23:04
Brawo, Krzysztof i OZZL!