AOTMiT przeszkoli organizacje pacjentów z kwestii refundacyjnych

25 Października 2017, 11:11 leki

To czy dany lek trafi lub nie do refundacji budzi wiele emocji. Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji postanowiła zwiększyć wiedzę organizacji pacjenckich na temat tego, jak podejmowane są na jej poziomie decyzje o tym czy i w jakim zakresie rekomendować lek do finansowania z publicznych środków. 

Szkolenie "Proces refundacyjny w Polsce – rola Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji” skierowane jest do przedstawicieli pacjentów. Udział w nim jest bezpłatny (uczestnik pokrywa ew. koszty dojazdu).

Celem ma być zapoznanie odbiorców ze sposobem podejmowania decyzji refundacyjnych w kraju oraz przybliżenie specyfiki pracy zgodnie z zasadami HTA. Uczestnicy mają po  szkoleniu m.in. wiedzieć na czym polega podejmowanie decyzji w ramach procesu oraz umieć odnaleźć podstawowe informacje na temat trwającego procesu refundacyjnego.

Szkolenie odbędzie się 5 grudnia 2017 r. (wtorek) o godz. 10:00 w siedzibie Agencji przy ul. Ignacego Krasickiego 26 w Warszawie (Stary Mokotów). Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do 20 listopada. 

Udział w szkoleniu może wziąć maksymalnie dwóch przedstawicieli z danej organizacji.

AK 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz