Dostawca dentobusów już wybrany. Ile zapłacimy?

27 Października 2017, 9:07 Stomatologia

Chociaż niektóry obawiali się, że czasu jest zbyt mało, okazało się, że ze znalezieniem dostawcy dentobusów nie ma problemu. Resort zdrowia rozstrzygnął właśnie przetargi w tej sprawie. 

MZ kupi 16 dentobusów, po jednym na każde województwo. Przetarg podzielono na cztery części - każda dotyczyła czterech pojazdów medycznych przystosowanych do udzielania świadczeń stomatologicznych. 

Pojazdy będę kosztować niecałe 1,5 mln zł za sztukę. Takiej ceny spodziewali się eksperci. 

Przetarg wygrała firma Zeszuta znana w branży medycznej. Prowadzi ona m.in. sprzedaż samochodów specjalistycznych, w tym karetek pogotowia, samochodów do transportu osób niepełnosprawnych, samochodów dla służb takich jak: Policja, BOR, Straż Graniczna, Straż Pożarna. Ma w ofercie też mobilne centra poboru krwi oraz punkty badań RTG. 

Zajmuje się również sprzedażą samochodów nowych Mercedes Benz, oryginalnych części zamiennych, usług serwisowych gwarancyjnych i pogwarancyjnych.

Przypomnijmy, że środki na zakup dentobusów pochodzą z budżetu państwa, a dokładniej przyjętej niedawno spec ustawy dofinansowujących zakup sprzętu medycznego. 

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach, zapewniających poprawę jakości świadczeń opieki zdrowotnej i ich dostępności, gwarantuje m.in. ok. 63,8 mln zł na zakup sprzętu stosowanego w onkologii, pediatrii i chirurgii, 60 mln zł dla oddziałów neonatologii trzeciego poziomu referencyjności, do 24 mln zł na zakup 16 dentobusów, które wyleczą zęby dzieci ze szkół w małych miejscowościach oraz 134 mln zł na doposażenie szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej.

Aleksandra Kurowska

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz