W. Kosiniak-Kamysz: 2 proc. składki rentowej na zdrowie

27 Października 2017, 9:11 Władysław Kosiniak-Kamysz

To propozycja PSL dotycząca zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia. Środków na wyższe wynagrodzenia dla rezydentów szef Ludowców chce z kolei szukać w rosnących wydatkach na Kancelarie: Sejmu, Senatu i Prezydenta.

Powoli dobiega końca kolejny tydzień protestu młodych lekarzy. Według najnowszych informacji w całej Polsce głodują już 82 osoby. Do protestu i postulatów zgłaszanych przez Porozumienie Zawodów Medycznych odniósł się dziś w TVN 24 szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.

- Już 82 osoby prowadzą strajk. Ja takiego strajku nie pamiętam. Minister powinien negocjować dzień i noc. Tu nie ma żadnej odpowiedzialności. Jest za to dobre samopoczucie. Ja się nie dziwię młodym lekarzom. Wszystko wygląda autentycznie tragicznie – mówił dziś W. Kosiniak-Kamysz.

- Ograniczmy wzrost środków na Kancelarię Sejmu, Senatu, Kancelarię Prezydenta – zaproponował szef Ludowców. - Tam, w przeciwieństwie do zdrowia, jest ewidentny wzrost nakładów. 300 mln zł na podniesienie pensji wystarczy. Oczywiście nie wystarczy na rozwiązanie problemów w służbie zdrowia. I tu jest konkretna propozycja – 2 proc. składki rentowej, to jest około 10 mld, bo rencistów jest mniej. Może zainwestujmy te pieniądze w zdrowie – dodał Kosiniak-Kamysz. 

AS

Źródło: TVN 24

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz