Przyspieszają prace nad wdrożeniem opieki farmaceutycznej

30 Października 2017, 12:02

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł powołał zespół roboczy, którego zadaniem jest „wypracowanie i wdrożenie modelu pilotażowego wdrożenia opieki farmaceutycznej”. Zespól pod kierownictwem wiceministra zdrowia Marcina Czecha ma przedstawić gotowe rozwiązania w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

W skład zespołu wchodzi m.in. dyrektor Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji MZ, eksperci z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wrocławskiego i Gdańskiego, przedstawiciele Głównego Inspektora Farmaceutycznego, NFZ, Naczelnej Rady Aptekarskiej i Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego.

Zadaniem zespołu jest wypracowanie i wdrożenie modelu pilotażowego wdrożenia opieki farmaceutycznej. Gotowe rozwiązania mają trafić na biurko ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła najpóźniej za pół roku.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia zmienia skład zespołu zajmującego się przygotowaniem projektu ustawy o zawodzie farmaceuty. Do prac zespołu dołączają: Olga Fedorowicz - przedstawiciel Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, Marcin Bochniarz - kierownik Pracowni Cytostatyków, Szpital Specjalistyczny w Brzozowie, Ośrodek Onkologiczny i Mariola Drozd - przedstawiciel Katedry i Zakładu Farmacji Stosowanej, Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Zastępcą wiceministra zdrowia Marcina Czecha w tym zespole została dr hab. Agnieszka Zimmermann, Gdański Uniwersytet Medyczny, Zakład Prawa Medycznego i Farmaceutycznego.

AS

Źródło: MZ

Polecamy również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Rumcajs Środa, 01 Listopada 2017, 12:41
Czyli profilaktyka, zdrowa dieta, zapobieganie chorobom odchodzi coraz głębiej na dalszy plan. Medycyna od dawna opiera się prawie wyłącznie na farmacji. Na 20 reklam w tv i radio ok. 8-12 to reklamy farmacetyków. Byle wcisnąć ludziom jak najwięcej chemii i leczyć ich bez końca. Nie leczy się przyczyn tylko skutki a potem leczy się skutki uboczne itd. itd. itd. Banda złodziei i trucicieli z Radziwiłłem na czele.
Mama Wtorek, 31 Października 2017, 20:04
Kategorycznie nalezy powiedzieć NIE!!! Co to w ogóle jest???? Szkoły sa, aby uczyć, lekarze, aby leczyć. I co to w ogóle na być ta opieka farmaceutyczna??? Nie, nie i jeszcze raz nie. Chcą nas ubezwlasnowolnic.
Pola Wtorek, 31 Października 2017, 18:48
Mam nadzieję, źe ta opieka nie będzie polegała na wciskanie pacjentom/ klientom dodatkowych leków /bzdetówy , bo tak wygląda to dzsiaj w sieciówkach. Pod pozorem opieki farm. wciskają własne suplementy.
Estera Wtorek, 31 Października 2017, 16:09
Pójdziemy siedzieć za niewykupienie recepty?
Marta33 Wtorek, 31 Października 2017, 15:45
Szkoła jest od przekazywania wiedzy, a nie od leczenia dzieci. Nie życzę sobie macania dziecka przez pielęgniarkę szkolną, nie życzę sobie podawania jakichkolwiek leków bez mojej zgody i bez posiadania leków przeciwwstrząsowych. Wiem, kiedy MOJE dziecko potrzebuje leków, badań i lekarza. To ja jestem matką, wiem, czego potrzebują moje dzieci i kiedy zaistnieje potrzeba, biorę córkę prywatnie na wizytę lub badania. Posiadamy lekarza w najbliższej rodzinie i nie życzę sobie żadnego macania dziecka w szkole. Szkoła ma uczyć, a nie leczyć. Państwo polskie powinno się zająć patologią chlejącą alkohol i "wychowującą" dzieci oraz żerującą na świadczeniach socjalnych.