Gowin: Żądania płacowe rezydentów nie do spełnienia

30 Października 2017, 14:36

Wicepremier Jarosław Gowin zadeklarował dziś, że z pewnością rząd, w tym minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, będzie kontynuować dialog ze środowiskiem lekarskim. Zaznaczył jednocześnie, że żądania płacowe rezydentów są nie do spełnienia.

- Te oczekiwania płacowe, które wysunęli i nadal wysuwają lekarze rezydenci, są po prostu niemożliwe do spełnienia. Jeżeli chodzi o inne postulaty, przede wszystkim o wzrost nakładów publicznych na służbę zdrowia w Polsce, to rząd przyjął tutaj bardzo śmiałą koncepcję, żeby w ciągu kilku lat podnieść ten poziom nakładów do 6 proc. PKB" – mówił dziś w Polsat News wicepremier Jarosław Gowin. Według Gowina ta propozycja rządu to obecnie wszystko, co można zaoferować lekarzom.

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w rozmowie z PAP powiedział, że "z zadowoleniem" przyjmuje decyzję o zakończeniu protestu głodowego. "Postulaty rezydentów są już zrealizowane bądź są w trakcie realizacji. Pracuje zespół, w którym analizujemy, co jeszcze można zaproponować ponad to, co jest z powodzeniem realizowane" – wskazał szef MZ.

AS

Źródło: Forsal, PAP, Polsat News

Foto: KPRM

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

mushroom Poniedziałek, 30 Października 2017, 21:39
To nie są żądania płacowe panie Gowin tylko żądania wzrostu nakładów na opiekę zdrowotną. Proszę nie sprowadzać wszystkiego do pensji bo nie oto chodzi.