Prozdrowotna aplikacja NFZ także po angielsku

06 Listopada 2017, 13:59

Przygotowana przez NFZ aplikacja CanCell Cancer poza wersją polską i norweską (finansowana jest z norweskich grantów) doczekała się także anglojęzycznej. 

CanCell Cancer (czyli skasuj raka) to aplikacja skierowana do osób, które chcą prowadzić zdrowy tryb życia i w ten sposób zapobiegać wystąpieniu choroby nowotworowej. Daje możliwość obliczenia ryzyka wystąpienia różnych typów nowotworów u konkretnej osoby, szacowanego na podstawie danych o wieku, płci, wzroście, wadze, występowaniu chorób nowotworowych w rodzinie, korzystaniu z badań profilaktycznych itd. 

Projekt współfinansowano w ramach Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014. Fundusz współpracował przy nim z Uniwersytetem w Bergen z Norwegii. Tamtejszy Wydział Nauk Klinicznych (K2 Institutt) prowadzi  badania nad chorobami rzadkimi, psychicznymi i nowotworowymi z zastosowaniem najnowszych metod genetyki i informatyki.

Poza nią NFZ udostępnił ostatnio także SweetPregna - aplikację dla ciężarnych chorych na cukrzycę. Na podstawie masy ciała kobiety sprzed ciąży, wzrostu, wieku oraz etapu ciąży ustala ona aktualne zapotrzebowanie na kalorie, radzi jak kontrolować glikemię , a także udziela wskazówek na temat zbilansowanej diety, która nie podnosi poziomu cukru we krwi.

Aplikacje dostępne są m.in. w play.google.com

CanCell Cancer

SweetPregna

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz