Nowy szef AOTMiT, ważne zmiany w departamentach MZ

07 Listopada 2017, 14:45 AOTMiT

Według naszych informacji nowym szefem Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji ma zostać dr Roman Topór-Mądry. Ponadto nastąpiły zmiany w dwóch departamentach MZ współpracujących z Agencją. 

AOTMiT

Roman Topór-Mądry, który prawdopodobnie przejmie stery w AOTMiT, to dr nauk medycznych, specjalista zdrowia publicznego, epidemiolog. To także konsultant wojewódzki w dziedzinie zdrowia publicznego. Zastępca Dyrektora Instytutu Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół czynników ryzyka chorób układu krążenia, chorób dementywnych, cukrzycy, nowotworów piersi i jelita grubego, a także metod EBM/HTA oraz informatyki (e-zdrowie) w poprawie jakości i efektywności opieki zdrowotnej. To także uczestnik i koordynator licznych projektów naukowych, pracował w zespołach doradczych m.in. Ministerstwa Zdrowia, towarzystw naukowych, samorządów lokalnych, Komisji Europejskiej, Banku Światowego.

Analizy w MZ

Jak wynika z naszych informacji Departamentem Analiz i Strategii przestaje kierować Barbara Więckowska. Odpowiadała w MZ za wiele kluczowych projektów, w tym m.in. mapy potrzeb zdrowotnych i pakiet onkologiczny. 

Polityka Lekowa

Z kolei do kierownictwa Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji jako zastępca dyrektora dołączył - według naszych informacji - Łukasz Szmulski. Dwa lata temu wygrał on konkurs na stanowisko głównego specjalisty ds. prawnych w Departamencie Nadzoru GIF.

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

Mariusz K. Środa, 08 Listopada 2017, 16:59
smog nad Krakowem
zdzich Środa, 08 Listopada 2017, 11:19
Zmiana dyrektora na 1,5 miesiąca przed publikacją kolejnych map? Bez sensu. Kto to teraz poprowadzi?