S. Karczewski ostro o wsparciu NIL dla protestujących rezydentów

09 Listopada 2017, 10:24

Dziś marszałek Senatu Stanisław Karczewski odniósł się do wczorajszego „dnia bez lekarza” zorganizowanego przez lekarzy rezydentów w szpitalu pediatrycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Skrytykował też działania Naczelnej Rady Lekarskiej, która wsparła protest młodych lekarzy.

- Sam osobiście nie mogę zrozumieć odejścia lekarza od łóżka chorego, nawet jeśli jest to przykrywane względami prawnymi. Kończąc studia składamy przysięgę lekarską i bardzo bym chciał, żeby wszyscy ją realizowali – mówił dziś marszałek Senatu. - Ubolewam też nad postawą Naczelnej Izby Lekarskiej, która namawia lekarzy do wypowiadania opt-outów. To działanie uważam za bardzo szkodliwe – dodał marszałek.

- Nie oszukujmy Polaków, że to jest apolityczny protest, który nie dotyka pacjentów. Proszę lekarzy, żeby się wreszcie opamiętali. To jest dla mnie bardzo traumatyczne przeżycie, jak słyszę, że ktoś odchodzi od łóżka, szczególnie jeśli chodzi o szpital dziecięcy. Prosiłbym o odpowiedzialność – mówił Karczewski.

AS

Źródło: Senat

Foto: Senat/M.Józefaciuk

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Smok Piątek, 10 Listopada 2017, 9:13
A polityczków też uprasza się o minimum zas..anej odpowiedzialności za swoje wybryki przy władzy (formy pracy również)
Justyna Czwartek, 09 Listopada 2017, 21:16
Jak lekarz zarabia mniej niż tokarz to co ma zrobić, podanie napisać o podwyżkę ? Wszyscy już mają dość bo tylko się wymaga a nic się nie daje w zamian.Tylko odejście od łóżek jest wstanie wstrząsnąć tą bandą.
jola Czwartek, 09 Listopada 2017, 13:45
Panie Karczewski idź Pan do pracy w poradni albo na SOR bedzie Pan mógł przysięge wypełnić a stolek nic nie straci
pacjent Czwartek, 09 Listopada 2017, 12:13
Sądzę, ze Polacy już dawno przestali wierzyć , że kiedykolwiek nie będą oszukiwani a dla Pana Marszałka jest traumą odejście innych lekarzy od łóżek a Pan przy którym łóżku czy też stole operacyjnym stoi .Pacjenci czekają w kolejkach a wykształceni , wyspecjalizowani lekarze w politykę się bawią - wstyd
rez Czwartek, 09 Listopada 2017, 11:27
Sam osobiście nie mogę zrozumieć odejścia lekarza od łóżka chorego, który zamiast leczyć chorych zgodnie ze złozoną przez siebie przysięgą lekarską goni za karierą polityczną jako senator, minister czy inny polityk.
wkurzony Czwartek, 09 Listopada 2017, 11:02
Jak był w opozycji to mówił inaczej. Brudna polityka - z polityką zdrowotną wspólna jest tylko nazwa. Wyraźnie widać, że PiS chodzi o rozwalenie wszystkich niezależnych głosów i samorządności. Jeden wódź, jeden naród, jedna partia. Gdzieś już tak było....