Lekarz w smartfonie. NHS uruchamia nową usługę

10 Listopada 2017, 10:51

Brytyjski NHS uruchomił nową usługę dla pacjentów oferując im konsultacje z lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej za pośrednictwem smartfonów. Nowe świadczenie jest dostępne przez całą dobę i ma formę wideokonferencji. 

Program pilotażowy obejmie początkowo 3,5 miliona pacjentów w Londynie. Chorzy będą mogli sprawdzić swoje objawy za pomocą aplikacji mobilnej, a następnie konsultacji wideo z lekarzem w ciągu dwóch godzin od zgłoszenia. Lekarze jednak ostrzegają, że nowa usługa raczej nie pomoże pacjentom z poważnymi, złożonymi schorzeniami.

Pacjenci, którzy będą chcieli skorzystać z takiego rozwiązania, będą musieli wypisać się z dotychczasowych praktyk lekarskich. W zamian zostaną zapisani do jednego z pięciu uruchomionych w Londynie centrów operacyjnych obsługujących wirtualne wizyty.

Nowa funkcjonalność ma poprawić dostęp do opieki zdrowotnej. Ostatnie doniesienia z Wielkiej Brytanii wskazują na pogarszającą się sytuację w tym obszarze – zarówno pod względem zbyt niskich nakładów, jak i coraz większego kryzysu kadrowego, który prawdopodobnie jeszcze się pogłębi w wyniku Brexitu.

AS

Źródło: BBC

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz