Lekarze: zdrowie wymaga większego zaangażowania premier B. Szydło

13 Listopada 2017, 9:26

Naczelna Rada Lekarska apeluje do premier Beaty Szydło o osobiste zaangażowanie w sprawy ochrony zdrowia. Zdaniem samorządu, w tej chwili jest ono niewystarczające. Mimo, że - jak podkreśliła w minioną sobotę szefowa rządu - dokończenie reformy ochrony zdrowia jest w tej chwili największym wyzwaniem.

 

W ocenie samorządu lekarskiego konieczne jest przeprowadzenie reformy systemu ochrony zdrowia poprzez wzrost w możliwie najkrótszym czasie publicznych nakładów na ochronę zdrowia do 6,8 % PKB i zmniejszenie narastających obciążeń biurokratycznych lekarzy tak, aby skrócić kolejki do świadczeń zdrowotnych, zapewnić pacjentom wyższy poziom opieki zdrowotnej a pracownikom medycznym - warunki, w których będą mogli oni lepiej spełniać swą misję pomocy pacjentom.

Samorząd lekarski niezmiennie deklaruje chęć współpracy w przeprowadzaniu reform, które będą podnosiły poziom opieki zdrowotnej Polaków, "bowiem dotychczasowe oraz aktualnie przygotowywane próby naprawy systemu ochrony zdrowia pozostają bezowocne, a w konsekwencji nie przynoszą poprawy sytuacji pacjentów ani osób wykonujących zawody medyczne" - czytamy w apelu NIL do premier Beaty Szydło.

W minioną sobotę w rozmowie w RMF Beata Szydło wśród priorytetów rządu na drugą połowę kadencji wymieniła m.in. ukończenie reformy służby zdrowia, ustawy gospodarcze, jak również ustawy dot. koncentracji rynku medialnego i służb specjalnych. Natomiast na jutro, po posiedzeniu Rady Ministrów zostało zaplanowane podsumowanie dwóch lat rządów obecnej ekipy rządzącej.

 

AS

Źródło: NIL

Foto: KPRM

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz