J. Kaczyński: Zmiany kadrowe pewnie w grudniu, struktura resortów też do zmiany

13 Listopada 2017, 20:40

Na pewno [rekonstrukcja będzie] troszkę odłożona w czasie, bo premier zaproponowała zmiany strukturalne w rządzie - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla publicznej telewizji. 

Co ze zmianami kadrowymi?

Jak stwierdził Kaczyński, decyzje będą podjęte w niedługim czasie, pewnie w grudniu.

- Będziemy kierowali się powodzeniem w kierowaniu resortem i okolicznościami. Okoliczności się zmieniły. (…) Musimy tak skonstruować rząd, by wpisywał się w nową, trochę trudniejszą sytuację - stwierdził.

To oznacza, że na jutrzejszej konferencji Kaczyńskiego i premier Beaty Szydło raczej nie usłyszymy o zmianie na stanowisku ministra zdrowia. Jednak hasło zmiany strukturalne rozbudzi na nowo spekulacje dotyczące tego, czy minister pracy Elżbieta Rafalska mogłaby objąć kierowanie drugim resortem lub mogłyby być one połączone. 

Morawiecki chwalony

Kaczyński kilkukrotnie chwalił wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Jak nieoficjalnie od dawna się mówi, Morawiecki nie jest zadowolony ze współpracy z Radziwiłłem. Większość pomysłów ministerstwa zdrowia zostało na etapie prac w rządzie okrojone ze środków na ich realizację. 

AK

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz