B. Szydło i J. Kaczyński podsumowali 2 lata rządu. Prawie nic o zdrowiu

14 Listopada 2017, 14:15

O programie 500 plus, zmianach w polityce zagranicznej i relacjach z Unią Europejską, reformie sądownictwa i wzroście gospodarczym mówili dziś na wspólnej konferencji prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Beata Szydło. Zdrowie znalazło się na szarym końcu dzisiejszej prezentacji dwuletnich dokonań rządu. 

- Są pieniądze i wbrew zapowiedziom jesteśmy w stanie prowadzić politykę, która służy wielkiej części polskich rodzin, które wcześniej z rozwoju gospodarczego nie korzystały. To jest polityka nastawiona także na to, żeby podnosić płace. Chodzi też o uruchomienie mechanizmu spadku bezrobocia. Polakom żyje się lepiej i o to nam chodzi – mówił dziś na konferencji prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.  - Najważniejsze było nastawienie na to, żeby wszyscy Polacy mieli równe szanse – dodał.

Na temat zmian w ochronie zdrowia mówiła premier Beata Szydło pod sam koniec swojego dzisiejszego wystąpienia. W pierwszej kolejności wspomniała o wprowadzonym przez rząd programie bezpłatnych leków dla seniorów. Jak zaznaczyła, rząd myśli o kolejnych projektach skierowanych do tej części społeczeństwa.

Szydło wspomniała też o zmianach w zdrowiu w szerszym ujęciu. - Już rozpoczęliśmy proces reform. Wprowadziliśmy sieć szpitali. Wracają gabinety stomatologiczne do szkół. Przełomowa jest ustawa gwarantująca przynajmniej 6 proc. PKB na ochronę zdrowia. Ten proces cały czas się toczy – mówiła premier. - Te dwa lata to był czas ciężkiej pracy. Z błędów wyciągamy wnioski. Będziemy się starali dokończyć, to co zostało przygotowane. Wszyscy ministrowie pracowali bardzo intensywnie i bardzo ciężko - dodała. 

AS

Foto: PiS tt

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz