UK: powstaje supernowoczesne laboratorium do testowania nowych leków

21 Listopada 2017, 8:59

Wspólna inwestycja NPL (National Physical Laboratory) i Imperial College London ma służyć testowaniu i przyspieszeniu produkcji nowych leków. W przyszłości tego typu laboratoria mogą zastąpić te tradycyjne.

Nowe laboratorium, które otrzymało niedawno 17 mln funtów nowych funduszy rządowych, opracuje i dostarczy materiałów i metod referencyjnych do poprawy powtarzalności wyników badań laboratoryjnych.

Przyszłości w biologii strukturalnej

Nowe laboratorium pomoże przekształcić innowacje w dziedzinie biologii syntetycznej do wartościowych produktów i usług.

Laboratorium jest wynikiem współpracy pomiędzy instytutem badań w pomiarach biologicznych: NPL, LGC, brytyjskiego Narodowego Laboratorium pomiarowego dla przemysłu chemicznego i biologicznego, NIBSC, Imperial College London SynbiCITE i brytyjskim Narodowym  Centrum poświęconym komercjalizacji biologii syntetycznej.

"Kluczową kwestią w rządowej strategii przemysłowej Life Sciences, rozpoczętej w sierpniu, jest potrzeba opracowania i szybkiego przyjęcia innowacyjnych leków i terapii." mówi Michael Adeogun, szef działu nauk biologicznych i zdrowia w NPL.

„Syntetyczna Biologia  od 2013 roku, została uznany przez rząd za kluczowy obszar dla wzrostu gospodarczego, która w przyszłości sterować będzie biogospodarką. Relacja z NPL (w tym LGC i NIBSC) jest postrzegana jako niezbędny krok w tym procesie. 

Magdalena Mroczek

Źródło: Pharmatimes

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz