Bezpłatne Centrum Dietetyczne Online rusza w IŻŻ

24 Listopada 2017, 12:31 Dieta

Centrum Dietetyczne Online będzie dostępne 12 godzin dziennie we wszystkie dni robocze. 
Do dyspozycji pacjentów będzie 6 wykwalifikowanych dietetyków - zapowiadał dziś na konferencji prasowej Instytut Żywności i Żywienia. 

Utworzenie i prowadzenie ogólnopolskiego centrum edukacji żywieniowej i zdrowego stylu to zadanie w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016–2020. W tym celu postało Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej, którego zadaniem jest umożliwienie wszystkim dostępu do wiarygodnych danych m.in. na temat żywności, zasad racjonalnego żywienia, zdrowego stylu życia, żywienia w poszczególnych jednostkach chorobowych.

- Zostanie utworzone również Centrum Dietetyczne Online: chat i videoporady z dietetykami, lekarzami w dziedzinach związanych z chorobami dietozależnymi. Instytut Żywności i Żywienia dostał na to zadanie kwotę  blisko 3,5 mln zł na lata 2017 - 2018 - informowała w wakacje wiceminister zdrowia Zbigniew Król. 

W zależności od indywidualnej potrzeby, każdy będzie mógł uzyskać profesjonalną konsultację dietetyczną.

O to, by pacjenci mieli łatwy dostęp do porad dietetyka w ramach koszyka świadczeń finansowanych przez NFZ od lat zabiegają eksperci i organizacje pozarządowe, m.in. MY Pacjenci. Odpowiedni sposób żywienia może zmniejszać skutki i częstość występowania wielu chorób przewlekłych, m.in. nadciśnienia, cukrzycy czy otyłości.Na razie Polacy będą mogli od ręki, bez skierowań i czekania skonsultować się, ale online. 

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz