Zdrowy jak koń, czyli kolejna kampania Ministerstwa Zdrowia

28 Listopada 2017, 10:59

Ruszyła kolejna kampania dotycząca zdrowia publicznego. Tym razem już nie z wykorzystaniem królików, ale koni Ministerstwo Zdrowia chce propagować zdrowy styl życia wśród Polaków. Kampania skierowana jest do młodych ludzi i w szczególności ma zwracać uwagę na zagrożenia związane z chorobami układu krążenia i układu oddechowego. 

Kampania „Profilaktyka, Człowieku!” ma na celu edukację w zakresie zdrowego stylu życia oraz czynników ryzyka, związanych z wystąpieniem chorób ukł. krążenia i ukł. oddechowego. Projekt ma zwrócić uwagę młodych osób, że najwyższa pora, by zadbać o swoje zdrowie. Podjęte w jej ramach działania komunikacyjne mają za zadanie zachęcić odbiorców do większej dbałości o swoje zdrowie, w tym wykonywania regularnych badań profilaktycznych, jak również skłonić do zmiany stylu życia na zdrowszy i większej czujności na to, jak się odżywiamy, czy jesteśmy aktywni fizycznie, w jakiej jesteśmy kondycji psychicznej oraz w jaki sposób nasze otoczenie, zanieczyszczone powietrze mogą wpływać na nasze zdrowie.

Jak podkreślał wiceminister zdrowia Piotr Gryza, który brał dziś udział w inauguracji nowej kampanii MZ, kanał komunikacji i rodzaj przekazu został dobrany specjalnie pod kątem młodych ludzi, do których kierowana jest kampania. - Zapraszam Państwa do tej wspólnej przygody, która jest ryzykowana, ale musieliśmy podjąć to ryzyko, bo sprawa jest bardzo ważna. Chcemy zwrócić uwagę młodych ludzi na to jak ważne jest zdrowie i jak wiele zależy od tego jaki styl życia prowadzimy i czy przystępujemy do badań profilaktycznych - mówił Piotr Gryza.

Projekt realizowany jest w ramach Programu PL13 Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu, finansowanego z Funduszy Norweskich oraz Budżetu Państwa.

Spot można obejrzeć tutaj

 

AS

 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

sliwa Środa, 29 Listopada 2017, 7:50
Rozmnażamy się jak Króliki, Jesteśmy zdrowi jak Konie i głupi jak Barany - Minister Zdrowia
tores Wtorek, 28 Listopada 2017, 12:53
Barany z MZ robią reklamy, miliony mogące ratować chore dzieci w błoto tzn. do kieszeni królików