NFZ analizuje uwagi szpitali do propozycji na 2018 rok

30 Listopada 2017, 14:02

Pisaliśmy dziś o tym, że część szpitali na Śląsku nie podpisała propozycji finansowych, które przedstawił im NFZ na 2018 rok. Z naszych informacji wynika, że podobne problemy mogą wystąpić również w innych oddziałach wojewódzkich Funduszu. Jak te informacje komentuje Śląski oddział NFZ? Poniżej publikujemy nadesłany do nas komentarz.

Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, sporządzając plany rzeczowo-finansowe, musi przestrzegać dyscypliny finansów publicznych. Przedstawione świadczeniodawcom wyliczenia na I półrocze 2018 r. powstały m.in. w oparciu o plan zakupu świadczeń opieki zdrowotnej, informacje o sprawozdanych przez świadczeniodawców świadczeniach opieki zdrowotnej i prognozy planu finansowego Śląskiego OW NFZ. Zgłoszone przez świadczeniodawców uwagi do planów rzeczowo-finansowych na I półrocze 2018 r. są na bieżąco analizowane przez Śląski OW NFZ.

Śląski OW NFZ stale monitoruje dostęp do świadczeń i stara się wydatkować fundusze w sposób efektywny i zabezpieczający dostęp do opieki zdrowotnej na jak najwyższym poziomie.

Każdorazowa zmiana planu finansowego Śląskiego OW NFZ i otrzymanie przez Śląski OW NFZ dodatkowych środków finansowych – jak w przypadku 93 mln zł, które we wrześniu 2017 br. trafiły do Śląskiego OW NFZ z funduszu zapasowego NFZ i zostały przeznaczone m.in. na leczenie zaćmy, endoprotezoplastykę stawu kolanowego lub biodrowego, diagnostykę obrazową i leczenie przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C – będzie skutkować przekazaniem dodatkowych środków na świadczenia opieki zdrowotnej.

AS

Źródło: ŚOW NFZ

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz