Złote Spinacze 2017: zdrowotna kampania Pracodawców RP z nagrodami

01 Grudnia 2017, 21:49

Złoty Spinacz w kategorii Medycyna i Zdrowie przypadł zdrowotnej kampanii "Choroba? Pracuję z nią!"

Kluczowym elementem kampanii „Choroba? Pracuję z nią!” była petycja o refundację terapii podskórnych dla chorych na choroby przewlekłe, takie jak rak piersi, chłoniaki nieziarnicze, reumatoidalne zapalenie stawów, zespoły mielodysplastyczne. Dzięki temu chorzy nie muszą przebywać w szpitalu. 

Organizatorzy kampanii „Choroba? Pracuję z nią!” chcą też zwiększyć świadomość społeczną na temat osób, które pomimo chorób przewlekłych nie chcą korzystać z rent i zwolnień lekarskich, ale chcą prowadzić normalne, aktywne życie rodzinne i zawodowe. Choroby przewlekłe dotykają często osób w sile wieku, w ważnym momencie ich życia zawodowego, rodzinnego i społecznego. Praca staje się więc dodatkowym elementem motywującym do życia.

Godzenie pracy zawodowej i leczenia - wymaga doskonałej organizacji ze strony samego pacjenta i wyrozumiałości ze strony pracodawcy. To jeden z powodów, dla których w akcję zaangażowali się Pracodawcy RP. W kampanię zaangażowane były też organizacje pacjentów: Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg”, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”, Fundacja Rak’n’roll – Wygrajmy Życie, Fundacja OnkoCafe – Razem Lepiej, Alivia.

Więcej informacji o kampanii dostępnych jest na stronie www.pracujeznia.pl. Na temat konkursu Złote Spinacze można przeczytać na stronie www.zlotespinacze.pl.

Srebro w zdrowiu

W tej samej kategorii, czyli Medycyna i Zdrowie, srebrne wyróżnienie dostały kampanie:

Maxigra Go - porozmawiajmy o seksie - Polpharma

Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą - Nutricia Medyczna

PA i Lobbying

W kategorii Public Affairs i Lobbying Złoto zdobyła Choroba? Pracuję z nią! - Be Communications, United PR, Pracodawcy RP, a Srebro - Pomoc dla chorego Konrada Krzemińskiego - Cohn & Wolfe

Kampania społeczna

Nagrodzono też kampanie społeczne: Niewidzialni – Walk, Fundacja Kapucyńska; Polska zamienia się w słuch - Big Picture,  Polski Związek Głuchych, Value Media, Change/Serviceplan; Kolęda syryjskich i polskich rodzin - Cohn & Wolfe, Grey Group Poland, Caritas Polska.

Polecamy też inne teksty na temat kampanii zdrowotnych:

AK

Zdjęcie Pracodawcy RP

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz