UK: Rekordowa liczba przyszłych pielęgniarek rozpoczyna kształcenie

04 Grudnia 2017, 13:11

W Wielkiej Brytanii rekordowa liczba przyszłych pielęgniarek rozpoczyna kształcenie, pomimo spadku liczby kandydatów. 

Na tegoroczne kursy szkoleniowe została przyjęta rekordowa liczba przyszłych pielęgniarek, pomimo spadku liczby aplikacji. Jest to efekt złagodzenia wymagań.

Rekordowa liczba kształconych pielęgniarek

Dane z uniwersyteckiego serwisu rekrutacyjnego Ucas pokazały, że w 2017 r. staż odbywało ponad 28 tys. pielęgniarek i była to druga w historii tak duża liczba. W tym samym czasie odnotowano jednak 18-procentowy spadek liczby chętnych do kształcenia w dziedzinie pielęgniarstwa 18 i 19-latków.

Obietnice rządu bez pokrycia

Brytyjski rząd obiecał w październiku, że utworzy dodatkowe 5 tys. miejsc szkoleniowych co miałoby pomóc w zapewnieniu opieki rosnącej liczbie pacjentów. Royal College of Nursing twierdzi jednak, że najnowsze statystyki pokazują, że rząd nie wypełnia swoich obietnic. Dotyczy to także zapowiedzi zastąpienia pożyczek na kształcenie, systemem stypendialnym. W zamian za to NHS chce zatrudnić pielęgniarki z zagranicy. 

 

AS

Źródło: Telegraph

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Łucja Motyka Sobota, 09 Grudnia 2017, 15:30
Odwracacie kota ogonem - żyjecie w innej bajce !!!!!My wiemy jak jest w Anglii , jeśli się nudzicie to nasze problemy ciągle są , nie pomogłyście podpisując brutto brutto ani ustawą o najniższych zarobkach , w Anglii jest jedna centralna i robi to za nasze 25 , szkoda .... rośnie mur który zaczyna bardzo dzielić !!! Dziękujemy za to że musimy myśleć same o przyszłości a Wam może los podziękuje bo dobro i zło powraca a wy macie wolny wybór .....