Dane pacjentów polskich szpitali widoczne w internecie

05 Grudnia 2017, 23:09 e-zdrowie

Coraz częściej mówi się o bezpieczeństwie danych pacjentów. Niestety wiele jest jeszcze w tej sprawie do zrobienia, na co wskazuje przykład ujawnienia danych ze szpitali prawdopodobnie przy migracji z serwera na serwer. 

"Setki zrzutów ekranu i dokumentów z danymi osobowymi i medycznymi pacjentów oraz dane finansowe dziesiątek szpitali, w tym dane dostępowe do różnych systemów informatycznych oraz dane osobowe pracowników szpitali — takie informacje znajdowały się w publicznie dostępnym katalogu systemu stosowanego do obsługi placówek opieki zdrowotnej (...). Pobrać je mógł każdy. Ilość ujawnionych danych jest znaczna i może dotyczyć wielu szpitali z całej Polski, w tym szpitali psychiatrycznych" - pisze serwis niebezpiecznik.pl

Jak informuje redakcja portalu, specjalizującego się m.in. w bezpieczeństwie danych, informację o tym dostał od jednego z użytkowników systemu. Zauważył on, że każdy mógł podejrzeć pliki, jakie do zgłoszeń problemów z obsługą m.in. systemu Eskulap załączali pracownicy szpitali, w których system ten działa i jest obsługiwany przez firmę Konsultant IT.

Cały tekst z opisem problemu i komentarzami firm, których dotyczy, dostępny jest tutaj

 AK

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz