Jarosław Pinkas i Krzysztof Łanda są dziś w ministerstwie zdrowia - dowiedziała się nieoficjalnie Polityka Zdrowotna

16 Listopada 2015, 15:51

Jak dowiedziała się nieoficjalnie Polityka Zdrowotna Jarosław Pinkas i Krzysztof Łanda są dzisiaj obecni w ministerstwie zdrowia. Biorą udział w spotkaniu byłego i obecnego ministra zdrowia z pracownikami resortu. To potwierdzałoby dzisiejsze doniesienia Gazety Wyborczej, że są kandydatami na wiceministrów zdrowia.

Jarosława Pinkas był bliskim współpracownikiem Zbigniewa Religi i wiceminister zdrowia w poprzedniej kadencji rządu PiS. Przed powołaniem do rządu był zastępcą dyrektora ds. klinicznych i organizacyjnych Instytutu Kardiologii w Aninie. Jest lekarzem ze specjalizacją II stopnia w zakresie medycyny rodzinnej i II stopnia w zakresie zdrowia publicznego. W 1998 był zastępcą Kierownika Oddziału Regionalnego ds. Ubezpieczeń Zdrowotnych w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Wprowadzenia Powszechnego Ubezpieczenia Zdrowotnego.

W 2008 został zatrzymany przez funkcjonariuszy ABW pod zarzutem korupcji w kontaktach z jedną z firm farmaceutycznych. W marcu 2015 r. sąd prawomocnie uniewinnił go ze wszystkich zarzucanych mu czynów, uznając przedstawione przez prokuraturę zarzuty za całkowicie bezzasadne.

Krzysztof Łanda, w latach 2006-2007 był dyrektorem Departamentu Gospodarki Lekami Centrali NFZ, a teraz jest szef fundacji Watch Health Care. Jest lekarzem medycyny i wieloletnim ekspert w dziedzinie ekonomiki zdrowia; w latach 1998-2002 był Kierownikiem Biura Standaryzacji w Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

AG

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz