OZZL: Morawiecki za wypowiadaniem opt-outów

12 Grudnia 2017, 21:17

"Lekarze, rezydenci, wahający się czy wypowiadać klauzulę opt-out - do dzieła. Premier Mateusz Morawiecki na Was liczy. Odpowiedzcie na Jego wezwanie!" – tak fragment z dzisiejszego expose szefa rządu skomentował na Twitterze przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

- Polacy pracują najdłużej w Europie. Ale nie chcemy, żeby tak było. Chcemy, żeby pracowali efektywnie – mówił dziś w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem Polacy nie powinni tak długo pracować. Powinni zarabiać godnie za jeden etat.

Te słowa premiera natychmiast skomentował na Twiterze przewodniczący OZZL Krzysztof Bukiel jednocześnie apelując do rezydentów w sprawie trwającej od kilku tygodni akcji wypowiadania klauzuli opt-out: "Lekarze, rezydenci, wahający się czy wypowiadać klauzulę opt-out - do dzieła. Premier Mateusz Morawiecki na Was liczy. Odpowiedzcie na Jego wezwanie!".

„Gratulujemy Mateuszowi Morawieckiemu objęcia funkcji. Czekamy na rozmowy o zdrowiu Polaków w czasie 2 najbliższych latach premierowania. Bo co w 202 5.r to już wiemy. Liczymy na świąteczny prezent dla polskich pacjentów - koniec w biedą w polskich szpitalach” – napisali na Twitterze po expose premiera rezydenci z PR OZZL. I załączyli aktualną mapę miast w Polsce, w których lekarze wypowiadają klauzule opt-out.

PR OZZL

AS

Źródło: Twitter

Foto: Sejm/R.Zambrzycki

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz