Rząd Morawieckiego z wotum zaufania od Sejmu

12 Grudnia 2017, 23:46

Sejm zagłosował za udzieleniem wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. Za udzieleniem wotum zagłosowało 243 posłów przy wymaganej większości 231 posłów. Przeciw było 192 posłów. Nikt nie wstrzymał się od głosu. 

Po kilkugodzinnej debacie nad expose premiera Mateusza Morawieckiego Sejm udzielił rządowi wotum zaufania. Wśród pytań dotyczących ochrony zdrowia powtarzały się postulaty dotyczące zwiększenia finansowania, zmian w onkologii, standardów okołoporodowych, kolejek do świadczeń opieki zdrowotnej i obniżki cen leków.

Morawiecki zapowiedział, że propozycje zmian w standardach okołoporodowych będą gotowe w pierwszym kwartale 2018 roku. Rząd ma też kontynuować prace nad poprawą organizacji leczenia onkologicznego. Premier przypomniał również o przekazanych przez rząd dodatkowych środkach na inwestycje w sprzęt medyczny.

Podczas expose Morawiecki zapowiedział m.in. utworzenie Narodowego Instytutu Onkologii i Narodowego Programu Zdrowia Kardiologicznego. Pisaliśmy na ten temat tutaj.

AS

Źródło: Sejm

Foto: Sejm/R.Zambrzycki

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz