ZUS wydał lekarzom ponad 860 certyfikatów do e-zwolnień

13 Grudnia 2017, 9:10

Od 1 grudnia na portalu PUE ZUS udostępnił lekarzom nową metodę podpisywania elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA) – bezpłatny certyfikat z ZUS. Widać rosnące zainteresowanie udostępnioną funkcją. Rośnie też liczba elektronicznych zwolnień lekarskich podpisywanych nową metodą.

Od 1 grudnia ZUS udostępnił nowe rozwiązanie, które ułatwia wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskich. Jest nim bezpłatny certyfikat z ZUS. Rozwiązanie było wcześniej testowane wspólnie z lekarzami. ZUS udostępnił już lekarzom ponad 860 certyfikatów. W tym czasie lekarze podpisali ponad 2 800 elektronicznych zwolnień przy użyciu certyfikatu z ZUS.

Certyfikat ważny przez 5 lat

Przypomnijmy, że certyfikat z ZUS jest ważny przez 5 lat – po upływie tego okresu można wnioskować o jego ponowne wydanie. Lekarz może wysłać wniosek o certyfikat na portalu PUE ZUS. Otrzyma go w ciąg kilku minut. Aby podpisać e-ZLA (i inne dokumenty) tym certyfikatem, trzeba podać hasło. Lekarz sam je sobie ustala. "Rozwiązanie jest bardzo proste, a samo podpisanie zwolnienia przebiega bardzo sprawnie" - zapewnia ZUS.

Przypomnijmy, że papierowe zwolnienia mają zniknąć od połowy przyszłego roku. Do tej pory obowiązują dwie wersje zwolnień lekarskich - elektroniczna i tradycyjna. 

AS

Źródło: ZUS

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz