UK: Coraz więcej pacjentów umiera na pogotowiu

18 Grudnia 2017, 15:23

Jak pokazują najnowsze statystyki, w Wielkiej Brytanii liczba tzw. nieoczekiwanych zgonów pacjentów będących pod opieką personelu pogotowia ratunkowego wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu czterech lat. 

Dane NHS wskazują, że liczba tzw. „poważnych incydentów”, które zakończyły się śmiercią pacjenta na pogotowiu wzrosła z 31 w 2012 roku do 72 w 2016 r. Eksperci wiążą te dane z brakiem kadry medycznej, który dotyka całego obszaru służby zdrowia w Wielkiej Brytanii. Wiadomo jednak, że przypadki niespodziewanych zgonów pacjentów pod opieką pogotowia ratunkowego były też związane ze złą diagnozą i zbyt późno udzieloną pomocą. Zdarzało się też, że pacjenci trafiali do niewłaściwych szpitali.

NHS komentuje statystyki

„Bezpieczeństwo pacjentów jest najwyższym priorytetem dla NHS. W przypadku wystąpienia poważnych incydentów oczekujemy od usługodawców NHS, aby zbadali przyczynę tego, co się wydarzyło. Celem tych badań jest ustalenie, w jaki sposób wprowadzać zmiany aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentom" – skomentował najnowsze statystyki rzecznik NHS.

AS

Źródło: The Guardian

Foto: Wikipedia

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Joanna PZ Poniedziałek, 18 Grudnia 2017, 15:35
W Polsce jest pewnie jeszcze gorzej, ale nikt takich danych zapewne nie prowadzi.... Skoro jest bałagan na Izbie Przyjęć, to jeszcze większy później w dokumentach.

A pacjent najmniej ważny... I ze wszystkim musi radzić sobie sam przeciwko tej całej "mafii lekarskiej" :(