Kuracja: Poseł T. Latos m.in. o expose, opt-outach i lekach (materiał wideo)

22 Grudnia 2017, 14:20

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu redaktor naczelnej PolitykaZdrowotna.com z Tomaszem Latosem, posłem PiS i wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Zdrowia.

Poseł Tomasz Latos mówi w rozmowie z Polityką Zdrowotną m.in. o podkreśleniu wagi problemów ochrony zdrowia w expose premiera Mateusza Morawieckiego, wzroście nakładów na ochronę zdrowia, uszczelnianiu systemu służby zdrowia, planowanych zmianach dla onkologii.

Wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia zwraca uwagę na potrzebę dialogu ze środowiskiem medycznym i pacjentów. Mówi o problemach wynikających z wypowiadania klauzuli opt-out. 

Poseł Latos mówi też o budowie świadomości pacjentów, dr Google oraz wprowadzających w błąd reklamach leków. Pozytywnie ocenia ustawę refundacyjną, ale równocześnie wskazuje na wady do usunięcia. Wspomina m.in. o ustawianiu podstawy refundacji w oparciu o leki generyczne oraz konieczności godzenia oszczędności z poczuciem bezpieczeństwa pacjentów m.in. w kontekście leków immunosupresyjnych oraz zamiany biologicznych na biopodobne, w przypadku których mogą zdarzać się różnice w działaniu. 

W kolejnym odcinkach "Kuracji" o rynku leków w Polsce w 2017 r. i wyzwaniach na rok 2018 opowie Stefan Bogusławki, prezes PEX Pharma Sequence.

Kuracja. Rozmowa z Tomaszem Latosem

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz