MZ: Strategia Rozwoju e-Zdrowia 2018–2022 na początku stycznia

22 Grudnia 2017, 12:51

W pierwszych dniach stycznia 2018 r. odbędzie się konferencja prasowa, na której ministrowie zdrowia i cyfryzacji oficjalnie poinformują o przyjęciu „Strategii Rozwoju e-Zdrowia w Polsce na lata 2018 – 2022” - poinformowano po spotkaniu szefów resortów. 

„Strategię Rozwoju e-Zdrowia w Polsce na lata 2018 – 2022” zaprezentowali na spotkaniu kierujący wiodącymi w projekcie resortami – minister cyfryzacji Anna Streżyńska oraz minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

– Po przyjęciu strategii od razu przechodzimy do opracowania planu działań operacyjnych. Przed nami wiele pracy nad całym obszarem ochrony zdrowia, by zarówno obywatele, jak i pracownicy służby zdrowia odkryli potencjał cyfryzacji – powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

– Podejmując prace nad projektem oparliśmy się na założeniach zmian systemowych w służbie zdrowia w Polsce. Dziś przekazujemy realny plan wprowadzenia nowych technologii w ten obszar – dodała minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

Sposób powstawania strategii miał dla polskiej administracji charakter wyjątkowy. W prace włączeni zostali przedstawiciele wielu organizacji i instytucji, reprezentujących szerokie grono interesariuszy.  Zespół zaangażowany w jej powstanie reprezentowany był przez środowiska, które równocześnie będą jej odbiorcami, a także szerokie grono ekspertów.

W pierwszych dniach stycznia 2018 r. dokument będzie dostępny na stronach internetowych obu resortów.

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz