MZ: umowy na inwestycje warte 250 mln zł dziś podpisane

28 Grudnia 2017, 13:43

Umowy na inwestycje warte 250 mln zł, z czego 208 mln zł sfinansowane jest z unijnych funduszy - zawarto dziś w resorcie zdrowia. 

Z pieniędzy tych zostaną doposażone szpitalne oddziały ratunkowe, zakupione akceleratory liniowe, doposażone szpitale o charakterze ponadregionalnym. 

- To naprawdę duży zastrzyk środków, które pozwolą zrealizować najważniejsze potrzeby, przede wszystkim w dwóch obszarach: w ratownictwie medycznym oraz przy wyposażeniu ośrodków o działaniu ponadregionalnym, które dzięki temu będą wychodzić naprzeciw rzeczywistym potrzebom mieszkańców – mówił minister Radziwiłł podczas uroczystości.

Gorzów, Warszawa, Łódź i inne miasta

W konferencji towarzyszącej podpisaniu umów z placówkami wzięła udział minister pracy Elżbieta Rafalska. W gronie placówek z unijnym dofinansowaniem znalazła się placówka z jej miasta - Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki z Gorzowa Wielkopolskiego. Jedna umowa dotyczy sprzętu dotyczącego szpitalnego oddziału ratunkowego, a druga akceleratora do radioterapii. Obie te umowy są razem warte ponad 25 mln zł.

Umowy obejmują także modernizację i doposażenie klinik dziecięcych m.in. w Wojskowym Instytucie Medycznym, w Szpitalu Anny Mazowieckiej na Karowej w Warszawie, w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Łodzi, w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Katowicach, w Wojskowym Szpitalu z Polikliniką w Krakowie. - To są te największe projekty – informował minister Radziwiłł. - Wśród dofinansowanych projektów znalazły się także inwestycje na modernizację SOR-ów, izb przyjęć, oddziałów ortopedycznych, pulmonologicznych, a także zakupu sprzętu do diagnostyki – dodał. 

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz