Rulkiewicz: Liczymy, że Morawiecki będzie myślał o zdrowiu jak o gospodarce

28 Grudnia 2017, 13:56

Po zmianie na stanowisku premiera, pozostałe zmiany w rządzie poznamy prawdopodobnie już na początku stycznia. Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki nazwiska ewentualnych nowych ministrów będą znane po święcie Trzech Króli. Czego od nowego rządu oczekują przedsiębiorcy działający w sektorze zdrowia? Mówi o tym Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med. 

- Liczymy, że Mateusz Morawiecki będzie myślał o zdrowiu tak, jak myśli o polskiej gospodarce - mówi Anna Rulkiewicz. Wiceprezydent Pracodawców RP i prezes Grupy Lux Med podkreśla, że ma nadzieję na podejście rządu do świadczeniodawców jako do przedsiębiorców i wsparcie ich w działaniach w dziedzinie ochrony zdrowia.

- Liczymy, że zachowana zostanie konkurencja, bo jeśli na rynku będą podmioty i publiczne i prywatne, to pacjent będzie miał zapewnioną lepszą jakość opieki zdrowotnej. Nie ukrywam, ze mamy nadzieję na nieco inne podejście do świadczeniodawców również jako do przedsiębiorców i wsparcie nas w różnych działaniach w ochronie zdrowia – podkreśla Anna Rulkiewicz.

- Nadzieję mamy i za chwile zobaczymy czy ta nadzieja jest słuszna, bo Mateusz Morawicki jednak w jakimś środowisku funkcjonuje i na dzień dzisiejszy skład rządu się nie zmienił, ale głęboko wierzę, że jego podejście bardzo mocno nastawione na przedsiębiorczość i innowacyjność będzie dla nas pozytywne – dodała prezes Grupy Lux Med.

AS

Źródło: Pracodawcy RP

Foto: KPRM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz