Specjalne posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia. W jakiej sprawie?

29 Grudnia 2017, 9:08

Na przyszłą środę zostało zaplanowane specjalne posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia. Posłowie chcą m.in. wiedzieć jakie działania podejmuje Ministerstwo Zdrowia w związku z zamykanymi oddziałami szpitalnymi.

Informację o zwołaniu specjalnego posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia na najbliższą środę podał szef Komisji Bartosz Arłukowicz na jednym z portali społecznościowych. Posłowie mają wysłuchać informacji ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła na temat działań, jakie podejmuje w związku z zamykanymi oddziałami szpitalnymi. 

Jak zapowiada Bartosz Arłukowicz, Komisję interesują też informacje jakie korzyści mają pacjenci z wprowadzenia sieci szpitali oraz jak po zmianach funkcjonuje nocna i świąteczna opieka lekarska. 

Przypomnijmy, że pierwsze po Nowym Roku posiedzenie Sejmu zostało zaplanowane dopiero na 9 i 10 stycznia. Specjalne posiedzenie Komisji Zdrowia zostało więc zwołane tydzień wcześniej. To już kolejny raz kiedy posłowie z Komisji Zdrowia podejmują temat sytuacji w ochronie zdrowia w związku z protestem lekarzy. Tym razem temat dotyczy bezpośrednio trwającego od kilku tygodni procesu wypowiadania klauzuli opt-out. 

Początek posiedzenia Komisji zaplanowano na godz. 11.

AS

Foto: Sejm/P.Kula

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz