Będzie poprawka PSL do ustawy budżetowej – VAT na służbę zdrowia

02 Stycznia 2018, 16:05

Środki w budżecie pochodzące ze wzrostu ściągalności podatku VAT powinny zostać przekazane na służbę zdrowia. PSL złoży w tej sprawie poprawkę do projektu ustawy budżetowej - zapowiedział dziś szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zdaniem W. Kosiniaka-Kamysza wzrost nakładów na ochronę zdrowia proponowany przez rząd nie poprawi sytuacji pacjentów. Lider ludowców podkreślił, że w tej sprawie potrzebne jest "ponadpartyjne porozumienie". Jednocześnie zadeklarował gotowość PSL do rozpoczęcia rozmów na ten temat. "Trzeba prowadzić dialog i rozmowy, a nie udawać" - zaznaczył.

Kosiniak-Kamysz poinformował również, że PSL w przyszłym tygodniu, podczas drugiego czytania projektu ustawy budżetowej, zgłosi poprawkę, zakładającą przekazanie środków uzyskanych z uszczelnienia systemu podatkowego na służbę zdrowia. "Premier Mateusz Morawiecki chwali się, że jest gigantyczny wzrost przychodów z VAT-u, wiec przesuńmy te pieniądze na rzecz dostępności służby zdrowia, skrócenia kolejek i obecności pielęgniarek i lekarzy" - przekonywał.

 

AS

Źródło: PAP

Foto: Sejm/K.Białoskórski

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Polka Poniedziałek, 08 Stycznia 2018, 10:09
Co za hipokryzja! panie dr K-K - był pan u władzy przez 8 lat- czemuś tego nie zrobił do tej pory? Czemu PSL pozwoliła na oszustwa na VAT i wyprowadzenie (kradzież!!!) miliardów złotych z Polski?