Radziwiłł o proteście lekarzy: Chodzi o to, żeby uderzyć w pacjentów

02 Stycznia 2018, 22:27

- Nie ma żadnych wątpliwości i organizatorzy się z tym nie kryją, że chodzi o to, żeby zdezorganizować pracę w szpitalach i żeby ostatecznie uderzyć w pacjentów. Mam nadzieję, że uda się pacjentów przed tym ochronić – mówił dziś w programie „Minęła 20” w TVP Info.

- Jak długa jest historia medycyny lekarze pracowali więcej niż 48 godzin, pracują tak nadal i pewnie będą pracować nie tylko w Polsce ale w większości krajów na świecie. Szczególnie dotyczy to młodych lekarzy. Nikt nie powinien przekroczyć bariery zdrowego rozsądku w tym jak dużo pracuje, ale czym innym jest wzywanie do tego np.: przez organizacje lekarskie – mówił dziś w TVP Info minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Bunt lekarzy

- To nie jest forma strajku. Jest to rodzaj buntu, trudno powiedzieć przeciw komu i przeciw czemu, ale coraz bardziej zaczyna on mieć charakter polityczny – mówił Radziwiłł. - Tak naprawdę chodzi o to, że młodzi lekarze chcą zarabiać co najmniej 9 tys. zł, jako wynagrodzenie zasadnicze, co w praktyce oznaczałoby, że zarabialiby grubo ponad 10 tys. zł. Na takie pieniądze po pierwsze nas nie stać, a po drugie chyba byłoby to niesprawiedliwe – podkreślił minister zdrowia.

Protest uderzy w pacjentów

- Żaden szpital nie został zamknięty. W niektórych przeorganizowuje się pracę. Zobaczymy jak to będzie się toczyć. Te umowy dopiero wchodzą w życie i jest kilka sposobów, żeby sobie z tym poradzić i dyrektorzy szpitali nimi dysponują. To wystarczy, żeby zabezpieczyć pacjentów. Natomiast nie ma żadnych wątpliwości i organizatorzy się z tym nie kryją, żeby zdezorganizować pracę w szpitalach i żeby ostatecznie uderzyć w pacjentów. Mam nadzieję, że uda się pacjentów przed tym ochronić – powiedział K. Radziwiłł i dodał: dzieje się dużo dobrych rzeczy i to nie bardzo pasuje do tego co robią protestujący. 

AS

Źródło: TVP Info

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

4 komentarze

Spec Czwartek, 04 Stycznia 2018, 4:31
Dlaczego on jeszcze jest lekarzem?
POGI Środa, 03 Stycznia 2018, 8:03
DOBRA ZMIANA nadeszła! Lekarze WSTAJĄ W KOŃCU Z KOLAN!!
lili Środa, 03 Stycznia 2018, 7:46
Po tej wypowiedzi MZ , jeśli ktoś jeszcze miał wątpliwości czy wypowiedzieć klauzulę opt-out , to wątpliwości mieć przestał !
Nolan Środa, 03 Stycznia 2018, 6:51
Zastanawiam się jaka jest cena własnej godności . A za ile można się pozbyć zwykłej ludzkiej przyzwoitości? Co powoduje, posuwanie się nie tylko do manipulacji ale do zwykłych kłamstw i pomówień.