Premier M. Morawiecki na razie nie spotka się z lekarzami

04 Stycznia 2018, 11:08

Na razie nie dojdzie do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami protestujących lekarzy. O takie spotkanie zabiega Porozumienie Rezydentów OZZL. Jutro ma się za to odbyć spotkanie lekarzy z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem.

W najbliższych dniach nie jest planowane spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z lekarzami rezydentami - poinformował w czwartek w radiowej Trójce szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Dodał, że do dyspozycji lekarzy jest minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Konflikt z lekarzami to sprawa dla ministra zdrowia

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w środę, że na razie na pewno z lekarzami rezydentami spotka się minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, bo jest do tego wyznaczony. Dodał, że będzie chciał pomóc w rozwiązanie problemu w służbie zdrowia.

Służba zdrowia nie zmieni się z dnia na dzień

- Premier docenia powagę sytuacji. I wszystkim nam zależy przede wszystkim na dobru pacjentów. Reformy - wszyscy są zgodni co do tego - są potrzebne - powiedział dzisiaj minister Dworczyk. Zauważył jednocześnie, że "wiele rzeczy" już się wydarzyło oraz wiele jest zaplanowanych. "Z dnia na dzień sytuacji w służbie zdrowia nikt nie jest w stanie zmienić" - podkreślił szef kancelarii premiera.

O spotkanie z Morawieckim zabiegają rezydenci

W środę Porozumienie Rezydentów OZZL zwróciło się z prośbą do premiera Morawieckiego o pilne spotkanie. Młodzi lekarze chcą rozmawiać o tym, jak wyjść z "sytuacji kryzysu" w służbie zdrowia.

AS

Źródło: Interia, PAP

Foto: KPRM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

K. Bukiel Czwartek, 04 Stycznia 2018, 21:13
http://ozzl.org.pl/index.php/13759-gdzie-pan-premier-ma-sprawy-sluzby-zdrowia-komentarz-aktualny