MZ: Bezpłatna gra na smartfony nauczy dzieci zdrowej diety

04 Stycznia 2018, 12:11

Instytut Żywności i Żywienia przygotował bezpłatną grę na smartfony – Zdrowice, dzięki której dzieci poprzez zabawę mają się nauczyć zasad zdrowego żywienia. Aplikacja powstała w ramach Narodowego Programu Zdrowia. 

Bezpłatna gra na smartfony z systemem Android jest adresowana do dzieci i młodzieży. Dzięki grze możemy utworzyć swoje własne miasto – postawić budynki, rozbudowywać je, dekorować, sadzić drzewa oraz zapewniać dostawę prądu. Aby móc stale rozwijać swoje miasto, potrzebujemy odpowiedniej ilości zasobów.

Premiowanie zdrowych nawyków

I tu pojawiają się elementy gry, które mają wzmacniać poprawne nawyki graczy: plan dnia, w którym można śledzić postępy w realizacji codziennych wyzwań i zapisywać informacje o zjedzonych warzywach i owocach, wypitej wodzie czy aktywności fizycznej. Zdrowe zachowania zawsze premiowane są podwójnie: pochwałą i nagrodą – monetami lub punktami energii. Im więcej poprawnych zachowań, tym więcej możliwości zyskuje gracz.

Dodatkowym elementem edukacyjnym gry są opisy poszczególnych warzyw i owoców, które pozwalają zrozumieć, co kryje się pod pojęciem „zdrowe”. Dzieci mogą korzystać z aplikacji samodzielnie, jednak jest ona również dobrym sposobem na wspólną, rodzinną zabawę.

Zobacz grę: Zdrowice – Graj na zdrowie

Nadwaga i otyłość coraz większym problemem

Dane dotyczące nadwagi i otyłości wśród młodzieży są wciąż alarmujące. Tylko na Mazowszu problem ten dotyczy aż 30 proc. dzieci i młodzieży.

AS

Źródło: MZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz