Jutro poznamy nowy skład rządu

08 Stycznia 2018, 16:11

Jak podała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, jutro w południe premier Mateusz Morawiecki przedstawi nowych ministrów. Zmiany mają dotyczyć mniej więcej jednej trzeciej resortów.

Jutro w południe nowych ministrów ma zaprzysiąc prezydent Andrzej Duda. Jak zapowiadają politycy PiS rekonstrukcja rządu obejmie kilku ministrów. Już dziś mówi się o tym, że stanowisko straci minister cyfryzacji Anna Stężyńska i minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Dziś rano w "Jeden na jeden" Adam Bielan pytany, czy do rekonstrukcji rządu dojdzie w poniedziałek, odpowiedział, że od rekonstrukcji dzielą nas "raczej godziny, a nie dni". - Kwestia rekonstrukcji to już raczej kwestia godzin - stwierdził. Według wicemarszałka Senatu będzie to "głęboka rekonstrukcja" i do zmian dojdzie między innymi w kierownictwie resortu finansów i resortu rozwoju, którymi kierował do tej pory obecny premier Mateusz Morawiecki. - Będą też zmiany, które będą niespodzianką - zapowiedział Bielan w "Jeden na jeden" w TVN24.

AS

Źródło: TVN 24

Foto: KPRM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz