PO i Nowoczesna składają wspólny projekt dot. nakładów na zdrowie

09 Stycznia 2018, 11:23

Klub Platformy Obywatelskiej i Nowoczesna wspólnie składają w Sejmie projekt dotyczący zwiększenia finansowania ochrony zdrowia do 6 proc. PKB do 2021 roku. Decyzja o wniosku o wotum nieufności wobec ministra Radziwiłła na razie wstrzymana - do czasu wyniku rekonstrukcji rządu.

– Klub PO wspólnie z klubem Nowoczesnej składa projekt ustawy mówiący o zwiększeniu finansowania systemu ochrony zdrowia do 6 proc. PKB do 2021 roku. W tym projekcie zapisujemy stopniowe zwiększanie finansowania z budżetu państwa. Średnio o 6,7 mld rocznie – poinformował szef sejmowej Komisji Zdrowia Bartosz Arłukowicz w Sejmie. Jak zapowiedział, opozycja zaproponuje też poprawki do budżetu w celu zwiększenia finansowania w zdrowiu. 

Opozycja czeka na dymisję Radziwiłła

Arłukowicz odniósł się także do zapowiadanego w ubiegłym tygodniu wniosku o wotum nieufności wobec ministra K. Radziwiłła. Jak podkreślił, jeśli dziś nie dojdzie do dymisji ministra zdrowia, to zapowiadany wniosek o wotum nieufności będzie aktualny. – Czekamy na dymisję ministra Radziwiłła. Powinien był odejść wiele tygodni temu. Może pozwoliłoby załagodzić spór w ochronie zdrowia.

- Liczymy na to, że po dwóch latach pracy w totalnym chaosie liczymy, że ustawa, którą wspólnie z Platformą Obywatelską chcemy złożyć zmieni w sposób dobitny sytuację pacjentów – dodał Marek Ruciński, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia z Nowoczesnej. 

 

AS

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz