Piecha, Balicki, Małecka-Libera o zmianie ministra zdrowia

09 Stycznia 2018, 14:04

O zmianie na stanowisku ministra zdrowia rozmawiamy także z politykami, byłymi ministrami i wiceministrami zdrowia. O komentarz poprosiliśmy europosła, byłego wiceministra zdrowia Bolesława Piechę, posłankę Platformy Obywatelskiej i byłą wiceminister zdrowia Beatę Małecką-Liberę oraz byłego ministra zdrowia Marka Balickiego. Co sądzą o zmianie kierownictwa w MZ?

Beata Małecka-Libera, wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Zdrowia

Myślę, że była to konieczna zmiana, bo sposób, w jaki minister Radziwiłł rozwiązywał problemy budził już zbyt dużo kontrowersji. Mam nadzieję, że nowy minister wie, w co wchodzi, że ma już przygotowane wcześniej uzgodnienia z premierem i plan na ich realizację. I spodziewam się, że przedstawi niebawem konkretne rozwiązania.

Bolesław Piecha, b. wiceminister zdrowia, europoseł

Tej zmiany oczekiwano, bo było już zbyt wiele kontrowersji związanych z ministrem Radziwiłłem. Na razie trudno mi się odnieść, ale nowy minister należy do młodego pokolenia, na pewno ma doświadczenie na polu nauki i jako wiceminister pracował już w innym resorcie. Program partii PiS został dokładnie opisany, ale jak uniknąć pułapek, które mogą się w nim znajdować, to bardzo trudne. Kolejne wyzwanie, to problemy zarządzania, z którymi też trudno będzie sobie poradzić. Wierzę, że wraz z powołaniem nowego ministra uspokoją się nastroje i być może ta zmiana negocjatora jest dobra dla bardzo zaognionej sytuacji na polu rozmów z lekarzami i rezydentami.

Marek Balicki, b. minister zdrowia

Trudno w pierwszy dzień wróżyć, a zmiany można oceniać po efektach. Doświadczenie nowego ministra zdrowia z innego resortu na pewno będzie miało znaczenie. Należy mu życzyć powodzenia w resorcie zdrowia. Osobiście ministra Szumowskiego spotkałem i rozmawialiśmy podczas jakiejś konferencji. Odniosłem dobre wrażenie. 

Janusz Maciejowski

Foto: KPRP/K.Sitkowski

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Edi17 Środa, 10 Stycznia 2018, 17:19
"Program partii PiS został dokładnie opisany, ale jak uniknąć pułapek, które mogą się w nim znajdować, to bardzo trudne. " A no wijemy się exministrze Piecha? Ten pan odpowiada na równi z kopaczową i przedkopaczową drużynką za dzisiejszy poziom niewydolności systemu. Cała trójka po prostu powinna wrócić do łóżka chorego nic więcej nie mówiąc publicznie! Najlepiej dyżurując na 3 oddziałach.