T. Grodzki: opinie o człowieku są dobre. Liczy się to, na co mu pozwolą

09 Stycznia 2018, 15:00

W ten sposób prof. Tomasz Grodzki, senator PO i minister zdrowia w gabinecie cieni Platformy Obywatelskiej komentuje powołanie na stanowisko ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego. Jakie, zdaniem prof. Grodzkiego, są najpilniejsze sprawy do załatwienia dla nowego szefa resortu zdrowia?

- Pan Minister Radziwiłł swoimi działaniami w resorcie doprowadził do kryzysu w ochronie zdrowia, a kroplą która przelała czarę goryczy był konflikt z rezydentami. Nowa osoba na tym stanowisku będzie miała dużo pracy z zażegnaniem tego kryzysu. Nie jest istotne kto jest ministrem zdrowia, chociaż jesteśmy pozytywnie nastawieni do nowego ministra i będziemy go oceniać po działaniach. Ważne są prerogatywy, jakie dostanie od nowego rządu oraz to czy jest gotowy do konstruktywnego dialogu ze wszystkimi zainteresowanymi poprawą sytuacji w służbie zdrowia - mówi senator PO Tomasz Grodzki.

- Ograniczanie liczby łóżek, dyżury na kilku oddziałach, konflikt z rezydentami, apteka dla aptekarza, ograniczenie sfery prywatnej w ochronie zdrowia, to są rzeczy, które powinny być odwrócone, bo inaczej sama zmiana na stanowisku ministra niewiele wskóra. Kluczowe jest to jakie umocowanie dostanie nowy minister. Bo jeśli będzie miał takie umocowanie, jakie miał minister Radziwiłł i będzie przychodził do rezydentów z pustymi obietnicami to nic się nie zmieni - dodaje.

- Kryzys w ochronie zdrowia w mojej ocenie już wykroczył poza mury resortu zdrowia i wymaga zaangażowania rządu. Jesteśmy otwarci na współpracę. Przygotowaliśmy cały pakiet poprawek do tegorocznego budżetu, które pomogą zwiększyć finansowanie w ochronie zdrowia - przypomina prof. Grodzki.

AS

Foto: PO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz