Petru w debacie nad expose: Nie dacie rady poprawić systemu ochrony zdrowia

18 Listopada 2015, 15:36

Trwa debata nad expose premier Beaty Szydło. Za nami pierwsze wystąpienia przedstawicieli klubów i jako jedyny do planów rządu PiS w zakresie ochrony zdrowia odniósł się Ryszard Petru z .Nowoczesnej.

Nie dacie rady poprawić sytuacji w systemie ochrony zdrowia  –  powiedział Petru.  –   Nie zlikwidujecie marnotrawsta, nie zlikwidujecie kolejek, jak zamienicie jeden monopol na drugi. Bo chcecie zamienić monopol NFZ na monopol ministra zdrowia. A od mieszania łyżką herbaty bez cukru ona słodsza nie będzie – skwitował.

Odniósł się w ten sposób do zapowiedzi zmiany systemu finansowania systemu ochrony zdrowia, o którym dziś w expose mówiła Beata Szydło. Premier obiecała także bezpłatne leki dla osób po 75 roku życia. Zapowiedziała także wyraźne oddzielenia prywatnych placówek od państwowych i przekształcenie funkcjonowania ratownictwa medycznego. Mówiła o zbyt niskich wynagrodzeniach dla lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia. PiS zamierza także doprowadzić do powrotu gabinetów stomatologicznych i lekarskich w szkołach.

Ryszard Petru w kampanii wyborczej proponował likwidację NFZ i stworzenie czterech publicznych, konkurujących ze sobą funduszy.

AG

Źródło: TVP Info

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz