Sejmowa Komisja Zdrowia zaprasza nowego ministra

10 Stycznia 2018, 12:21

Posłowie sejmowej Komisji Zdrowia zapraszają powołanego wczoraj na stanowisko ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego na posiedzenie KZ. Spotkanie miałoby się odbyć za dwa tygodnie, na kolejnym posiedzeniu Sejmu.

Posłowie sejmowej Komisji Zdrowia upoważnili dziś przewodniczącego KZ Bartosza Arłukowicza do zaproszenia nowego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego na posiedzenie Komisji. Zgodnie z zapowiedzią szefa Komisji będzie to spotkanie kurtuazyjne, dotyczące ogólnych kierunków działań, bez wyznaczenia konkretnego tematu rozmowy. Można się jednak domyślać, że ogólną dyskusję o systemie ochrony zdrowia zdominuje temat protestu rezydentów - jeśli do tej pory problem nie zostanie rozwiązany. 

Kiedy spotkanie z rezydentami?

Już dziś szef sejmowej Komisji Zdrowia dopytywał na jednym z portali społecznościowych czy nowy minister umówił się na spotkanie z przedstawicielami rezydentów i stwierdził, że według niego takie rozmowy powinny się odbyć do końca tego tygodnia. 

Nowy minister przejął obowiązki w MZ

Wczoraj po południu Łukasz Szumowski przejął obowiązki szefa resortu zdrowia od Konstantego Radziwiłła. Nowy minister zdrowia podziękował swojemu poprzednikowi i dodał:  „Nakłady na służbę zdrowia wzrosty dzięki panu ministrowi, dzięki waszej pracy”. „Zdrowie jest jednym z priorytetów rządu, będzie jednym z priorytetów rządu” – zapowiedział.

 

AS

Źródło: Sejm

Foto: MZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz