Nowe priorytety Ministerstwa Zdrowia

10 Stycznia 2018, 15:36

Zmniejszenie zachorowalności na choroby serca, nowotwory i przewlekłe choroby układu oddechowego znalazło się na najnowszej liście priorytetów Ministerstwa Zdrowia. Projekt rozporządzenia trafił właśnie do konsultacji społecznych. Został przygotowany jeszcze przez poprzedniego ministra zdrowia. 

Jak wyjaśnia Ministerstwo Zdrowia, wybrane priorytety wynikają z oceny skali występowania najczęstszych przyczyn chorób i przedwczesnych zgonów z powodu chorób cywilizacyjnych stanowiących największe obciążenie dla systemu opieki zdrowotnej. Szczególną uwagę MZ zwraca na opiekę nad kobietami w ciąży, dziećmi i osobami niepełnosprawnymi oraz nad seniorami.

Priorytety Ministerstwa Zdrowia

Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie priorytetów zdrowotnych

AS

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

polski świr Czwartek, 11 Stycznia 2018, 10:05
Trzeba przede wszystkim zlikwidować patologiczne, korupcyjne powiązania lekarzy psychiatrów z firmami farmaceutycznymi, aby tym lekarzom raz na zawsze odechciało się pochopnie diagnozować chorobę umysłową i faszerować lekami przeciwpsychotycznymi pacjentów, którzy nie maja żadnych zaburzeń psychotycznych. Tutaj jest duże pole do popisu prokuratorów, jeżeli zechcą pomagać pokrzywdzonym pacjentom, zamiast sprawcom przestępstw, nawet gdy dotyczy to profesorów psychiatrii.